Microsoft Inspire w Las Vegas

Szymon Zdrojewski, , , , ,

W artykule przeczytasz o wizycie na Microsoft Inspire 2018 w Las Vegas – największej konferencji dla Partnerów Microsoft na Świecie poświęconej podsumowaniu realizacji strategii Microsoft, nakreśleniu perspektywy rozwoju na kolejne lata oraz zacieśnieniu relacji w ramach ekosystemu partnerskiego.


Mandalay Bay Convention Center

Czym jest Microsoft Inspire

Microsoft Inspire to doroczna światowa konferencja tego giganta technologicznego. Jest to pewnego rodzaju święto jego Partnerów. W tym roku (2018) odbyło się ono po raz pierwszy w Mandalay Bay Convention Center w Las Vegas, gdzie w ciągu pięciu dni trwania tego wydarzenia zebrało się około 16 000 partnerów technologicznych (w sumie, z pracownikami Microsoft dało to zawrotną liczbę ok. 40 000 osób), z niemal 130 krajów Świata.

Udział w tej konferencji był niesamowitym doświadczeniem z wielu powodów. Biorąc pod uwagę skalę wydarzenia, była to chyba najlepiej przygotowana pod względem merytorycznym i organizacyjnym konferencja w jakiej uczestniczyłem, a uczestniczyłem w wielu. Kilometry korytarzy centrum konferencyjnego, dziesiątki sal konferencyjnych i warsztatowych, setki pracowników obsługi doskonale przeszkolonych w lokalizacjach poszczególnych wydarzeń. Nie wspomnę o bufetach z jedzeniem i napojami rozmieszczonych w niezliczonych miejscach, na których kilka razy dziennie, w zależności od pory dnia zmieniano menu.

Las Vegas było również, póki co, najgorętszym miejscem jakie odwiedziłem w moim życiu z temperaturą nie spadającą w ciągu dnia poniżej 40 stopni C – zwykle były 43 stopnie. Otwieranie hotelowych drzwi o 7:30 rano przypominało otwieranie drzwi piekarnika z włączonym termo-obiegiem. Nie umniejszało to wcale mojej ekscytacji przy odwiedzaniu miejsc, które dotąd mogłem zobaczyć jednie w telewizji.

T-Mobile Arena

Niesamowita dawka wiedzy – konferencje, warsztaty i dużo „networkingu”

Inauguracja konferencji miała miejsce na T-Mobile Arena w Las Vegas. To była chyba jedyna rozsądna lokalizacja, które mogła pomieścić tak ogromną liczbę osób jednocześnie w jednym pomieszczeniu. Na T-Mobile Arena odbywały się najważniejsze „globalne” prelekcje najważniejszych ludzi w Microsofcie między innymi CEO Satya Nadella. Prelekcje tematyką obejmowały bieżące wyniki finansowe – które są najlepsze w historii firmy, ale także omawiane były trendy technologiczne, którym Microsoft nie tylko dotrzymuje tempa, ale jako globalny lider technologiczny te trendy wyznacza. Wiele czasu poświęcono przyszłości i zagadnieniom „Intelligent Cloud”, „Intelligent Edge” a w szczególności Artificial Inteligence, którą przesiąknięte będą wszystkie rozwiązania Microsoft. Mówiono o zmianie optyki w strategii firmy gdzie Klient i Partner są obecnie jej najważniejszym punktem. Microsoft idąc z duchem czasu i technologii zmienił się z korporacji dostarczającej „paczkowy” produkt, w korporację technologiczną, która udostępnia platformę cyfrowych możliwości, dzięki której Partnerzy mogą budować rozwiązania skrojone na miarę unikalnych potrzeb klientów. Cały postęp i rozwój Microsoft odbywa się właśnie dzięki jego Partnerom i właśnie dlatego tak ważne jest, aby wzmacniać ich kompetencje i uczynić zasoby Microsoft dostępnymi dla każdego z nich.

Popołudniowe sesje konferencyjne i warsztatowe odbywały się w Mandalay Bay Convention Center. Ich tematyka była już bardziej skoncentrowana na konkretnych produktach czy technologiach – od Office i Dynamics365 po rozwiązania IIoT oraz AI. Dzięki specjalnie przygotowanej aplikacji, każdy uczestnik miał możliwość indywidualnego zaplanowanie swojego uczestnictwa – wyboru konkretnych wydarzeń, umawiania spotkań z innymi uczestnikami lub ze specjalistami Microsoft. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie w zależności od specyfiki swojej działalności i rodzaju partnerstwa z Microsoft.

SPE Global Solutions Partnerem Microsoft

Microsoft PartnerWśród wielu znakomitych liderów technologicznych z całego świata, Microsoft okazał się najbliższy wizji działalności mojej firmy, między innymi właśnie dzięki zmianie optyki działania oraz nieograniczonym możliwościom jakie proponuje swoim Partnerom. W SPE Global Solutions pracuję nad tym, aby zarażać ideą Transformacji Cyfrowej głównie małe i średnie firmy. Koncentruję się na obszarach cyfrowego miejsca pracy a mianowicie na wskazywaniu możliwość wykorzystania „chmury” i narzędzi Office365 do cyfryzacji i automatyzacji procesów realizowanych w mniejszych i większych firmach. Wierzę, że zwyczaje i organizacja pracy w najbliższych latach ulegną zmianie. Przywiązanie do stacjonarnego stanowiska pracy będzie zastępowane pracą zdalną, a do tego potrzebne są narzędzia, które w bezpieczny i wydajny sposób uwolnią pracowników od tradycyjnej biurokracji i dadzą swobodę pracy z każdego miejsca.

Od początku swojego istnienia, działalność SPE Global Solutions związana była z przemysłem i inżynierią. W oparciu o współpracę z Microsoft i korzystając ze swoich dotychczasowych „konwencjonalnych” doświadczeń w tej dziedzinie wspieram małe i średnie firmy produkcyjne w implementacji technologii i narzędzi cyfrowych w procesach produkcji, utrzymania ruchu, kontroli jakości czy logistyki. Rozwijam pomysły i konkretne aplikacje w obszarze IIoT (Industrial Internet of Things) służące np. do monitorowania procesów i wydajności linii produkcyjnych lub wyposażenia, które oparte są o dostarczoną przez Microsoft Platformę Azure.

Microsoft with me